google-site-verification=ySLAUoKvW9-Shg_xcnWSttXFSyYu90se9yBlSurjnWg

---- KURUMSAL TANITIM FİLMİ

KURUMSAL TANITIM FİLMİ

Nedir ?

Firma tanıtım filmi, bir markanın kimliğini, tarzını, üretim yerini, ürünlerini anlatan ve tüketiciye görsel olarak sunan bir hizmettir. Tanıtım filmlerinde yeni kampanyalar ya da ürünler duyurulmaz. Aksine bugüne kadar gerçekleştirilen çalışmalar anlatılır. İyi bir tanıtım filmi ile firmanızı çok gösterişli ve iddialı göstermek mümkündür. Tanıtım filmi hizmetinden yararlanan markalar, yakın ve uzun vadede çeşitli avantajlar yaşayacaktır. Bu film sayesinde firmanın tüm ürünlerini, hizmetlerini, üretim alanını ve yöneticilerini rahatlıkla tanıyabilirsiniz.Tanıtım filminin markalara sağladığı avantajları şu şekilde değerlendirmek mümkündür. Yurtiçindeki ve yurtdışındaki tüm müşterilere rahatlıkla gönderebilir ve tanıtımınızı yapabilirsiniz. Fuarlarda ya da toplantı salonlarında kalabalık ortamlarda izletebilirsiniz. Bayilere gönderebilir ve son tüketiciye yönelik adımlar atabilirsiniz.Tanıtım filminin en avantajlı yönü, yayınlanma konusunda ekstra bir ücret ödenmemesidir. Örneğin videoyu internet sitenize yükleyerek dünyanın her yerinden izlenmesini sağlayabilirsiniz.Film iki farklı şekilde kurgulanabilir. Biri ürün tanıtımı içindir ve özel olarak hazırlanır, diğeri ise eğitim amaçlıdır ve bayilere yönelik planlanır. Hangi amaçla yapılmış olursa olsun tanıtım filmine her ihtiyaç duyduğunuzda çoğaltabilirsiniz ya da yeni bir yatırım yapıldığında filme eklenebilir.

 

Neden ?

Tanıtım filmi, bir işi anlatmanın en etkili yoludur. Çünkü günümüzde internet kullanıcılarının tamamına yakını video içerik tüketmektedir. Bu yüzden işinizi tanıtım videosuyla anlatmak, daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlayacaktır. Görsel öğrenmeyi işitsel öğrenmeyle pekiştiren tanıtım filmleri, basılı mecralardaki iletişim faaliyetlerinden açık ara önde bir etki yaratmaktadır. Çünkü modern çağın insanları, internet mecralarındaki yazı karmaşasından kaçarak video izlemeyi seçmektedir. Üstelik tanıtım videoları, izleyici üzerinde oluşturduğu akılda kalıcılık ve güvenilirlik gibi faktörlerle de öne çıkmaktadır. Doğru mesajı hedef kitleye en uygun şekilde aktaran nitelikli tanıtım filmleri ise rakipleriniz arasında fark yaratmanızı sağlamaktadır. İdeaTurka, çağın en efektif iletişim aracı olan videolar konusunda nitelikli çözümler sunarak işinizi büyütmenizde doğrudan rol oynamaktadır.

Nasıl ?

Tanıtım filmi hazırlarken en önemli konu hangi mesajların, hangi hedef kitleye, nasıl aktarılacağı konusudur. Bu yüzden Pre-prodüksiyon aşamasında doğru bir hedef kitle analizi yapmak gerekir. İdeaTurka’nın uzman ekibi, gerekli analizleri gerçekleştirerek hedef kitle üzerinde en büyük etkiyi oluşturacak konuları belirler, bu konuları hedef kitleye en başarılı şekilde aktaracak mesajlar üretir ve tanıtım videosu için optimum süreyi belirler. Bu doğrultuda tanıtım filminin senaryo çalışmaları gerçekleştirilir. Prodüksiyon ve Post prodüksiyon aşamalarındaki görsel tasarımlar ve ses & müzik prodüksiyon çalışmaları da tamamen hedef kitleye göre tasarlanır. İdeaTurka; bünyesindeki yönetmenler, konsept geliştiriciler, metin yazarları, videographer’ler, kreatif direktörler, art direktörler, grafikerler, ses tasarımcıları, ses mühendisleri ve kompozitörlerden oluşan deneyimli ve dinamik ekibiyle üst düzey stüdyolarında tamamen başarı odaklı, nitelikli tanıtım filmleri tasarlar.

Nerede ?

Tanıtım filmlerinde çok büyük tesisler yada bölgelerin gösterilebilmesi için helikopter çekimlerine ihtiyaç duyulabilir. Helikopter çekimleri bir tanıtım filminde doğru kullanıldığı takdirde her zaman artı değer katan önemli unsurlardandır. Çekimi yapılan bölge yada tesisin konumunu ve büyüklüğünü en iyi gösterme yoludur. Helikopter çekimleri özel çekim ekipmanları gerektirir. Çekimin yapılması için gerekli şartların sağlanabilmesi mevsimsel sebeplerden dolayı zor olabilir. Helikopter çekimlerine alternatif olarak multikopter veya drone seçenekleri de uygulanabilir.

İptal Yazı

KURUMSAL KİMLİĞİNİZ SİZLERİ PROFESSİYONEL İŞ ALANINDA TEMSİL EDERKEN, KURUMSAL TANITIM FİLMLERİNİZDE SİZLERİ TÜKETİCİ KİTLENİZE KARŞI TEMSİL ETMEKTEDİR. VİZYONUNUZA ULAŞIRKEN EDİNDİĞİNİZ MİSYONUNUZU TÜKETİCİ KİTLENİZE, DÜNYA TRENDLERİ BAZ ALINARAK KREATİF VE ÖZGÜN BİR ŞEKİLDE SUNMANIZ SİZİ RAKİPLERİNİZE KARŞI BİR ADIM ÖNDE TUTUCAKTIR. ÇÜNKÜ BİR FİKRİ İNSANLARA ANLATMANIN EN ETKİLİ YOLU VİDEOLU İÇERİK SUNMAKTIR. BU SÜREÇTE SİZLERE PROFESSİYONEL EKİBİMİZ VE EKİPMANLARIMIZ İLE HİZMET VERMEKTEN GURUR DUYARIZ.

Signature

Resimler


Close Zoom